Ceren Bebek

ClauWi Türkiye Eğiticisi ve Danışmanı Ceren Bebek1997 yılında Mimar Sinan Üniversitesi’nde, 2010 yılında Viyana Üniversitesi’nde sosyoloji bölümlerinden ayrı ayrı mezun oldu. 2011 yılında ARGE Eğitim Enstitüsünden Akademik Sosyal çalışmacı sertifikasını aldı; ardından 2012 yılında MBA’ini Viyana ARGE Eğitim Enstitüsünde Proje yöneticisi olarak yaptı. Yurtiçi ve yurtdışında sosyal hizmetlerde farklı sosyal sorumluluk projelerinde görev yaptı.

Anne olacağını öğrenmesiyle kariyeri farklı bir alana evrildi. 2012 yazında Birthlight hamile yogası eğitimini aldı. Avrupa’nın ilk taşıma okulu olan ClauWi babywearing taşıma okulunda sertifikasyon süreci başladı.İlk sertifikasını 2011 yılında alarak Babywearing (bebek taşıma) danışmanı oldu. Babywearing (bebeği giyme) nin her anne-bebeğe ait bir ayrıcalık olabilmesi için uygulamalı workshoplar ,sling library ve yetkin destek sunduğu ve ergonomik taşıma gereçlerinin satıldığı MissBebek’i (missbebek.com) kurmasıyla girişimcilik serüveni de başladı.

İlk oğlunu üçüncü aydan, ikinci oğlunu doğduğu andan itibaren giyen Ceren Bebek, şimdilerde Türkiye’de faydaları pek bilinmeyen bu “ten tene temas” yöntemini tanıtmak amacıyla üstlendiği ClauWi taşıma okullarının Türkiye temsilciliği ile ülkemizde bebeği giyme danışmanlarının artması için sertifikasyon eğitimleri yapmaktadır.