Arzu Akyıldız

Arzu Akyıldız - ClauWi Türkiye DanışmanıYeditepe Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nü bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi’nde İngilizce öğretmenliği pedagojik formasyon programını tamamlamıştır. Ardından Türkiye’nin ilk koçluk akademisi olan Fa Coach Academy’den yaşam koçluğu, kariyer koçluğu, ilişkiler koçluğu ve yönetici koçluğu eğitimleri almıştır.

Bir süre halkla ilişkiler sektöründe çalıştıktan sonra mesleki kariyerine İngilizce öğretmeni olarak devam etmiştir. Şu an beş yaşında olan kızı Elmina dünyaya geldikten sonra, meslek hayatına ara vererek tüm enerjisini çocuğunu yetiştirmeye ayırmıştır.

Hamileliği, doğumu ve sonrasında doğumlarda kadınların yalnızlığını farketmesi sonrasında onların yanında olmak adına, Do-um’dan doula eğitimini tamamlamıştır.

Ardından, bu yolda eğitimlerine devam etmiş, yine Do-um’dan Anne-Bebek Yogası eğitmenliği eğitimini ve MissBebek Ceren Bebek önderliğinde Clauwi Babywearing danışmanlığı eğitimi alarak Bebek giyme danışmanı olmuştur.

Arzu aynı zamanda amatör bir butik pastacı ve çiçek tasarımcısıdır.